Повишаване на развитието на академичната общност към рехабилитационното инжинерство
Референтен номер на проекта: 586403-EPP-1-2017-1-PS-EPPKA2-CBHE-JP
Период на провеждане: 10.2017-09.2020
Финансиране: Програма ERASMUS+
Обобщение:
Проектът i-CARE е воден от организацията "Университет Al-Azhar" Газа. Палестина участва с помощта на други 7 партньора:
- Ислямски универитет Газа
- Колеж по приложни науки (UNIVERSITY COLLEGE OF APPLIED SCIENCES) – Палестина
- Рехабилитационен център и болница El-Wafa - Палестина
- Dublin City University - Ирландия
- Русенски университет „Ангел Кънчев" – България
- Институт по рехабилитация - Словения
- Българска асоциация за трансфер на технологии и иновации- БАТТИ – България
Проектът i-CARE цели да намали дистанцията между рехабилитационните технологии от една страна и научното образование в палестинските университети и процедурите и практиките в палестинските рехабилитационни центрове от друга. Целта на проекта е да повиши знанията, уменията и способностите на академичния персонал, рехабилитатори и студенти от съответните дисциплини, за да достигнат препоръчаните стандарти от партньорите от ЕС експерти от полето на науката и рехабилитационните технологии.
Целите на проекта включват:
- Развитие на рехабилитационните технологии и научни курсове и подобряване на академичните програми, за да съответстват на стандартите на преподаване в страните партньори, членки на ЕС.
- Повишаване на квалификацията на академичния персонал, рехабилитатори и студенти по рехабилитационни технологии и науки.
- Развитие на учебен план за четири факултета в палестинските университети партньори, адекватен за преподаване на съответните дисциплини.
- Развитие на рехабилитационно лечение и лаборатория за предоставяне на рехабилитационни услуги, която да подпомага дейността на персонал и студенти от университетите партньори.
- Да увеличи практическото предсавяне на преподаватели, професионалисти и студенти по рехабилитационни технологии и науки.
- Да подпомогне взаимодействието между сектора на висше образование и рехабилитационните технологии на национално и международно ниво.
Очаквани резултати:
- Съответствието на на образованието и практиката по рехабилитационни технологии в Палестина в европейските стандарти.
- Определени преподаватели ще получат адаптирани обучения в сферата на рехабилитационните науки и технологии в универитетите на партньорите от ЕС. Тези обучения ще помогнат на преподавателите да подготвят специализирани курсове в сферата на рехабилитацията от практическа, научна и технологична перспектива, което ще помогне подобряването на съществуващите бакалавърски програми.
- Професионални обучения с европейските партньори, за да се придобият исканите практически знания и да се приложат на местно ниво и да се разпространят рехабилитационни практики чрез ръководства съобразени със стандартите на ЕС.
- Студентите също ще имат възможността да получат практически семинари с местните партньори засягащи истински пациенти като се използват най-новите знания и оборудване.
- Проекта има за цел да въздейства на пациенти като подобри рехабилитационните практити и достъпните технологии, които да повишат качеството на живота им.
- Проектът ще има позитивно действие върху широк кръг от участниците - местни университети, вносители на медицинско оборудване, министерства на здравеопазването и образователния сектор. Това ще се случи чрез по-добра информираност относно рехабилитационните технологии и потенциалът при инвестиране в тях, образованието и проучванията в този сектор. Местното общество ще се възползва от по-добри услуги и продукти предоставени от университетите и болницата.
Първа международна среща в Дъблин, Ирландия
Партньорите по проект i-CARE се срещнаха в Дъблин, Ирландия от 11/07/2018 до 13/07/2018, за да продължат работата по проекта с фокус върху изготвяне на детайлен план за обучения в ЕС.
DCU Ирландия, ирландския партньор по проекта, имаше отговорността да организира първата международна среща на i-CARE, която послужи като случай представителите на всички партньори по проекта да се запознаят един с друг. Срещата имаше за цел да работи върху детайлния план за обучения. По време на събранието, партньорите имаха възможността да споделят идеи и правят предложения за достигане до най-ефикасни резултати по проекта. Бяха изнесени презентации от всяка една от партньорските организации последвани от отворени дискусии и семинари по предложените теми. Партньорите обсъдиха идеи и направиха анализ на нуждата от предложените проекти и предложените теми на основата на приоритети и мнението на отговорното тяло.
In order to follow the activities of this project online please visit the official project website on http://icare.alazhar.edu.ps/index.aspand or contact the partner organisation in your country (battinnovation@gmail.com).